Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Historyczne zmiany w Obornikach

Historyczne zmiany w Obornikach

Najwyższą nagrodą w pracy jest to, kim pozwala nam się stać.

Dziś podświadomie czujemy, że zamyka się jedna z kart historii naszego Nadleśnictwa i wiąże się to ze zmianami, których natura ludzka nie lubi - tymi słowami Nadleśniczy Włodzimierz Kowal podsumował zmiany kadrowe, jakie zachodzą w Nadleśnictwie Oborniki. Oto po 29 latach pracy dotychczasowy zastępca Nadleśniczego Kwiryn Naparty kończy karierę w Obornikach i przechodzi do Nadleśnictwa Pniewy na stanowisko Nadleśniczego. To wielka nobilitacja z jednej strony, ale z drugiej rozstanie z Kwirynem Napartym nie pozostaje obojętne dla pracowników Nadleśnictwa Oborniki.

Podczas ostatniej narady, którą tradycyjnie prowadził odchodzący zastępca Nadleśniczego padło wiele ciepłych słów. Profesjonalizm, doświadczenie, wiedza, umiejętność kierowania zespołem to tylko kilka rzeczowników, które trafnie oddają jak silne wsparcie dawał on Nadleśniczemu i pozostałym pracownikom w codziennych leśnych zadaniach. Uczynność, szacunek do drugiego człowieka i dyplomacja w każdych okolicznościach to z kolei słowa, które padały z ust pracowników by podkreślić charakter i osobowość człowieka, który opuszcza mury naszej jednostki.

Życzymy Panu Nadleśniczemu Kwirynowi Napartemu, aby w nowym miejscu pracy nadal realizował swoje pasje życiowe i ambicje zawodowe a te lasy, które będzie sadził, niech będą w przyszłości powodem do dumy całej nowej załogi.