Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Najnowsze odkrycie w Dąbrówce Leśnej

Najnowsze odkrycie w Dąbrówce Leśnej

Miarą ludzkiego życia jest to co zostawia po sobie. Ale pomysły na realizację tej misji są naprawdę różne. Zwłaszcza w kontekście tego, co ludzie pozostawiają po sobie w lesie….

Temat śmieci porzuconych w polskich lasach jest jak niekończąca się historia. Oto dzisiejszej nocy kolejną porcję zużytych opon dostarczono na jedną z dróg leśnych w Dąbrówce Leśnej. Trudno o jakikolwiek komentarz takiego zachowania. Wydaje się, że świadomość społeczna rośnie, a wraz z nią właściwe zachowania. Niestety niezupełnie. Takie sytuacje powodują głębokie rozczarowanie, zwłaszcza nas leśników – gospodarzy tego terenu.

Aby tradycji stało się zadość leśnicy uprzątną ten niezwykły prezent, poniosą określone koszty z tego tytułu i podejmą stosowne kroki w celu znalezienia sprawcy. Nie powinien czuć się bezkarnym nikt, kto dopuszcza się tego typu działania. Podobną sytuację mieliśmy blisko miesiąc temu w okolicy Obrzycka. Staraniem lokalnej Straży Leśnej udało się wykryć sprawcę. Mamy nadzieję, że monitoring, który funkcjonuje w lesie będzie pomocnym narzędziem w ustaleniu szczegółów również tego przypadku.