Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

XVI FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZO- SPORTOWEGO JUŻ ZA NAMI...

XVI FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZO- SPORTOWEGO JUŻ ZA NAMI...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Przyrodniczo – Sportowym i w pięknym stylu zdobyła najwyższe miejsce na podium.

Finał XVI edycji Konkursu przyrodniczo – sportowego, który miał miejsce 8 czerwca w hali Obornickiego Centrum Sportu był wyjątkowy z dwóch powodów. Po raz pierwszy odbył się on poza granicami Nadleśnictwa Międzychód, które jest pomysłodawcą konkursu. Również pierwszy raz zasięg konkursu rozszerzył się na wszystkie 8 nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Notecka.

 

W finale zmierzyły się drużyny z następujących szkół podstawowych:

- Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu,

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie,

- Szkoły Podstawowej im. Jana Dekerta w Bledzewie,

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu,

- Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach,

- Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego w Kamionnie,

- Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku,

- Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach.

 

Walka o miejsca na podium trwała do ostatnich minut. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, zdobywając 66,5pkt. Drugie miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach (64,5 pkt.). Trzecią lokatą cieszyły się uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu (63pkt.)

 

Konkurs przeznaczony jest dla klas IV-VII szkół podstawowych. Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą przyrodniczą wypełniając karty pracy dotyczące Puszczy Noteckiej, zrównoważonej gospodarki leśnej, a także rozpoznając rodzime gatunki roślin i zwierząt. Sprawność fizyczna i umiejętność pracy zespołowej została sprawdzona również w części sportowej, m. in. w rzutach do kosza, strzałach na bramkę oraz konkurencji pn. „pociąg”.

O oprawę muzyczną zadbali uczniowie ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Obornikach.

 

Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Tomasz Szrama, Burmistrz Obornik, który w rozmowie z dziennikarką z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej (WTK) podkreślał wzorową współpracę Gminy z Nadleśnictwem na wielu płaszczyznach.

 

 

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu, zwycięzcom gratulujemy wygranej, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

Materiały do pobrania