Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

O szkodnictwie leśnym rozmawiano w Obornikach

O szkodnictwie leśnym rozmawiano w Obornikach

Mimo permanentnej edukacji ekologicznej efektów na próżno szukać.

26 listopada br. w siedzibie Nadleśnictwa Oborniki odbyła się coroczna narada poświęcona tematyce szkodnictwa leśnego. Przedstawiono analizę występującego na terenie naszego nadleśnictwa szkodnictwa.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele RDLP w Poznaniu, Straży Miejskiej z Obornik, Szamotuł, Policji z Obornik, Szamotuł, Rokietnicy i Wojewódzkiej Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu. Przedstawiono szczegółową analizę oraz omówiono zakres współdziałania z służbami na kolejny okres.

W minionym roku wystąpiło znacznie mniej przypadków szkodnictwa leśnego w porównaniu do lat ubiegłych. Największy spadek ilości odnotowano w zakresie przestępstw związanych z kradzieżą drewna i drzewa. Odnotowano również spadek wykroczeń związanych z wjadamy do lasu, spowodowany brakiem grzybów, długotrwałą suszą. Istotnym problemem jest cały czas zaśmiecanie oraz niszczenie lasu przez motocyklistów i quadowców.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wstępu i wjazdu do lasu dostępne są pod adresem http://www.lasy.gov.pl/informacje/faq/samochod.

(tekst M. Pelcner).